Hotellbeskrivelse
The Residence Zanzibar
Kilometerlang sandstrand og private poolvillaer
På sørvestkysten av Zanzibar ligger The Residence Zanzibar. Feriestedet sprer seg over 32 hektar med tropisk skog og hage, der palmer og grønne stier fører ned til en kilometerlang hvit sandstrand og det klare vannet i Det indiske hav. Alt rundt deg er frodig og fredelig - med aper og vakre fugler i tretoppene.
Villaene ligger diskret plassert blant trærne, og er inspirert av Zanzibars mangfoldige kultur - med forbindelser til Afrika, Oman og kolonitidens Europa. Her er det tenkt på hver minste detalj, og ingenting forstyrrer følelsen av fred og privatliv. Du har eget basseng, egen buggy og god avstand til nærmeste naboer - og muligheten til å fylle dagene med det du måtte ønske.
Fra skilpadder til krydder - oppdag øyas natur og kultur
På The Residence kan du enkelt kombinere avslapning med eventyr. Utforsk feriestedets store hageanlegg på sykkel, start dagen med yoga eller ta en snorkletur i det varme vannet i Menai Bay rett fra stranden. Hvis du vil utforske mer av øya, kan du ta en båttur til de ubebodde sandbankene Pungwe og Kwale, hvor du kan svømme, dykke og nyte nyfanget sjømat under åpen himmel.
Du kan også besøke Stone Town - med sine trange gater, gamle palasser og tydelige spor av arabisk, europeisk og afrikansk kultur - eller dra ut til Prison Island og møte kjempeskilpadder som har levd her i over 150 år. I Jozani-skogen kan du få øye på den sjeldne røde colobusapen, som bare finnes på Zanzibar, og i den nærliggende sommerfuglparken kan du lære mer om øyas mange unike arter og den lokale innsatsen for å bevare dem.
Dypere ned i kulturen
Se full beskrivelseSe mindre beskrivelse
For å få et dypere innblikk i Zanzibars kultur og levemåte kan du besøke en av de lokale krydderplantasjene og se hvordan krydder og urter fortsatt brukes i matlaging, medisin og hverdagsritualer. Du kan også møte kvinnene som dyrker og bearbeider tang og tare på østlige Zanzibar, og se hvordan det blir til naturlige skjønnhetsprodukter.
Spanytelse og smaksopplevelser
Etter dagens eventyr kan du slappe av i spaet. Behandlingene er basert på øyas egne urter og krydder, og spenner fra klassisk massasje til mer spesialiserte terapier. The Residence Zanzibar er også det første hotellet i verden som tilbyr Ohashiatsu-behandlinger - en skånsom, energibasert massasje som kombinerer akupressur og tøyninger, utviklet av den japanske terapeuten Wataru Ohashi.
Og når sulten melder seg, kan du nyte smaker inspirert av øyas mange kulturer. Spis i restauranten, ved stranden eller hjemme i villaen - og nyt mat laget av lokale råvarer, mange av dem dyrket på feriestedets egen gård.
Hvorfor The Residence er spesiell
Residence Zanzibar er et av de stedene der du får følelsen av at du blir tatt vare på - på den ekte måten. Personalet er varmt, profesjonelt og imøtekommende, og atmosfæren er herlig, rolig og avslappende. Det er ikke én enkelt ting som gjør The Residence spesielt - det er helheten.
Barnevennlig
Velegnet for par
Vakre villaer med privat basseng
Frodige omgivelser ved stranden
Butlerservice tilgjengelig
Spa i henhold til Ohashiatsu-metoden
Piknik på en sandbanke og snorkling
Avslappet luksus og service i toppklasse
områder
South West Coast
Veien hit
55 minutters biltur sørpå fra øyas hovedstad, Stone Town, og den internasjonale flyplassen.
FASILITETER The Residence Zanzibar
Eksklusive villaer med privat basseng og god plass
Residensen består av 66 villaer, alle med private bassenger og god plass mellom hverandre. Du bor i grønne omgivelser - enten midt i den tropiske hagen eller direkte på stranden.
Du får din egen sykkel for å komme deg rundt i området, og alle villaene har en uteservering med solsenger, dagseng og spiseplass. Butlerservice er også tilgjengelig for å ta seg av alt fra måltider til utflukter.
All Inclusive (kjøpes i tillegg)
Barneklubb
Barnepass
Butikk
Concierge
Fitness senter
Forretningssenter
Internett, trådløs
Lounge/bar
Privat svømmebasseng
Restaurant(er)
Romservice
Spa/velvære
Svømmebasseng
Sykler
Tennisbane
Vannsportsaktiviteter
Vaskeriservice
PRISINDIKASJON
The Residence Zanzibar
Pris per person (ved 2 voksne i delt dobbeltrom)
7 NETTER I LUXURY GARDEN POOL VILLA
Periode
Voksen
Pris per person i enkeltrom
Barnepriser
01.11.25 - 11.12.25
32.495
12.12.25 - 23.12.25
33.595
24.12.25 - 05.01.26
57.195
06.01.26 - 07.01.26
36.895
08.01.26 - 31.01.26
36.595
01.02.26 - 18.02.26
38.695
19.02.26 - 15.03.26
37.895
16.03.26 - 20.03.26
34.795
21.03.26 - 25.03.26
34.595
26.03.26 - 31.05.26
33.695
01.06.26 - 20.06.26
34.395
21.06.26 - 30.06.26
35.195
01.07.26 - 11.07.26
44.795
12.07.26 - 31.08.26
43.995
01.09.26 - 01.10.26
36.895
02.10.26 - 31.10.26
36.595
01.11.26 - 11.12.26
33.395
Skreddersydd reise
Denne reisen kan tilpasses med det antall netter som ønskes - eller kombineres med opphold på andre hoteller og destinasjoner. Ring til en av våre reisespesialister for mer informasjon på telefon 35 900 901 eller skriv til oss via vårt kontaktskjema.
Høytider — perioder over jul, nyttår & påske
Dette er de mest etterspurte reiseperiodene i løpet av året, som fører til at flypriser og hotellpriser er vesentlig høyere i de periodene. Det kan dessuten være obligatoriske tillegg for julemiddag/nyttårsmiddag. Kontakt oss for tilbud.
Prisen inkluderer
- Flybillett Oslo - Zanzibar t/r på økonomiklasse med bytte underveis
- Privat transport Zanzibar flyplass - hotell t/r
- 7 netter i Luxury Garden Pool Villa
- Inkl. Frokost- og middag
- Flyskatter og avgifter
Prisen inkluderer ikke
- Avbestillingsforsikring
- Reiseforsikring
- Tips
- Vaksinasjoner
- Visum til Zanzibar (50 USD)
- Turistskatt på Zanzibar (5 USD per person per natt - betales direkte til hotellet ved utsjekking)
- Obligatorisk Zanzibar Travel Insurance (USD 44 per voksen)
Forbehold
De nevnte prisene er basert på de billigste flybillettene og avgiftene til destinasjonen. Er billigste flybillett utsolgt og/eller om avgiftene stiger vil det være et pristillegg til ovenstående. På enkelte tider av året kan det dessuten være kampanjepriser på flybilletter, hvor flybillettene kan være billigere og prisen dermed reduseres. Det tas forbehold for valutakursendringer og utsolgte hoteller og fly.
Blixen Tours tilstreber alltid å fullføre reisen i henhold til programmet, men det kan pga. værmessige forhold og praktiske omstendigheter være nødvendig å gjennomføre reisen annerledes enn oppgitt.
THE RESIDENCE ZANZIBAR
All Inclusive
- Få et tilbud
- Ring oss
- Bli kontaktet
- Besøk oss
Beskjeden din er mottat
Motta et uforpliktende tilbud
Ring eller skriv til oss, så står vi klar til å hjelpe
Telefon
35 900 901
Email
post@blixentours.no
Åpningstider
Mandag-fredag kl. 8-16
Lørdag (januar) kl. 10-14
Helligdager - stengt
Beskjeden din er mottat
Bli kontaktet
Du er alltid velkommen hos oss
Adresse
Blixen Tours | Skien
Ulefossveien 4
3730 Skien
Telefon
35 900 901
Email
post@blixentours.no
Åpningstider
Mandag-fredag kl. 8-16
Lørdag (januar) kl. 10-14
Helligdager - stengt